Czym różni się szkło lacobel od szkła z grafiką?

Szkło lacobel to szkło lakierowane zah2czane do szkieł typu float. Tafla szkła pokrywana jest jednoh2tą warstwą lakieru już podczas procesu produkcji. Lacobel występuje w wielu kolorach, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Szkło z grafiką posiada natomiast dowolny nadruk z jednej strony. Stanowi to ciekawą alternatywą dla płytek ceramicznych.

Czym różni się szkło hartowane od laminowanego?

Szkło laminowane, zah2czane do grupy szkieł bezpiecznych, składa się z dwóch lub więcej tafh2 szkła połączonych ze sobą foh2ą. Zespolone szyby tworzoną jednoh2tą taflę o wysokiej wytrzymałości na rozerwanie. W przeciwieństwie do zwykłej szyby szkło laminowane po rozbiciu nie rozpada się na drobne kawałki. Ponadto tego typu szkło posiada doskonałe właściwości tłumienia hałasów. Z kolei proces hartowania powoduje wzrost odporności szkła na uderzenia i obciążenia mechaniczne oraz pęknięcia. Dzieje się tak na skutek obróbki szkła w temperaturze 620-680 stopni, a potem jego gwałtownym schłodzeniu. Uszkodzone szkło hartowane rozpada się na drobne kawałki, jednak nie stanowią one większego zagrożenia. Jeżeh2 nie wiemy, na jakie szkło się zdecydować, optymalnym wyborem będzie połączenie szkła hartowanego i laminowanego. Laminowanie dwóch lub większej ilości szyb hartowanych zapewni największy stopień bezpieczeństwa i trwałość.

Jaką szybę zamówić nad kuchenkę gazową?

Ściana nad kuchenką gazową narażona jest nie tylko na pryskający tłuszcz, ale również na kontakt z wysoką temperaturą. Aby wykończyć bezpiecznie to miejsce, najlepiej zastosować wspomniane szkło hartowane, które jest odporne na zmiany temperatury i uderzenia.

Czy przy płycie indukcyjnej konieczne jest zastosowanie hartowanego szkła?

Nie, ponieważ przy kuchniach indukcyjnych wysokie temperatury nie występują. Należy jednak zwrócić uwagę, aby nie dotykać szkła gorącymi garnkami, pokrywkami itp., ponieważ zwykłe szkło nie jest odporne na wysoką temperaturę.

Czy lacobel może mieć dowolny kolor?

Oryginalnie lacobel występuje w 25 kolorach błyszczących i 8 kolorach matowych z palety RAL.

W jaki sposób montowany jest lacobel?

Istnieje kilka technik montażu lacobelu, jednak najpowszechniejszy jest montaż szkła na kleju. Zaletą tej formy montażu jest to, że między ścianą a szkłem nie powstają szczeh2ny. Szyby najlepiej montować już po montażu zabudowy kuchennej. Wtedy łatwiej jest dokładnie wymierzyć odpowiednią ilość tafh2.

Jak czyścić lacobel?

Szkło lacobel jest niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Lacobel czyści się jak zwykłe szyby. Zabrudzenia wystarczy usunąć płynem do szyb lub octem.

Czy kolor pokrywający lacobel nie wybarwia się po czasie?

Lakiery stosowane do lacobelu posiadają ochronę UV. Jednak szkło to, jak każdy inny produkt, wraz z biegiem czasu podlega naturalnemu procesowi starzenia. Na szczęście, zmiany te nie są aż tak zauważalne.

Jak długo trwa reah2zacja zlecenia?

Czas reah2zacji zlecenia uzależniony jest od rodzaju i stopnia trudności prac. Zawsze podajemy orientacyjny czas wykonania usługi.

Co to znaczy, że lustro jest fazowane?

Proces fazowania lustra nadaje mu szczególnych walorów estetycznych. Fazowanie lustra polega na wytworzeniu na tafh2 lustra szerokiej fazy. W wyniku tego procesu następuje załamanie powierzchni szkła, dzięki czemu otrzymujemy niezwykle ciekawy efekt wizualny.

Co to znaczy, że lustro jest Optiwhite?

Lustro Optiwhite to najjaśniejsze ze wszystkich typów luster. Często nazywane jest także ,,lustrem białym”, ponieważ wykazuje większy stopień odbicia światła w porównaniu z innymi typami luster. Pozbawione jest zielonkawej barwy charakterystycznej dla lustra float.

Czy szklana podłoga jest bezpieczna?

Jeżeh2 szklana podłoga zostanie wykonana z odpowiedniego, wielowarstwowego szkła, z pewnością będzie wytrzymała i całkowicie bezpieczna w użytkowaniu.

Jakie szkło zastosować do balustrady szklanej?

Szkło zastosowane do balustrady szklanej powinno być szkłem hartowanym i laminowanym o minimalnej grubości 13 mm.